sobota, 23 lutego 2013

Podobno bezużyteczne i niepotrzebne bądź nadużywane...

Balanse bieli i filtry. Wiele osób nie nastawia balansu bieli w aparacie, ponieważ albo nie ma takiej funkcji albo nie wie gdzie ją znaleźć. Jeśli jednak dana osoba wie należałoby ją nastawić.
Filtry i obróbka również przez większość są nieużywane, a przez niektórych wręcz nadużywane... Może trochę o nich powiem. Obróbka zdjęć nie ma na celu zrobienie z niego zupełnie innego zdjęcia (chyba, że ktoś chce to zrobić celowo). Ma raczej na celu wydobycie ze zdjęcia magii i poprawienie kilku detali, których sprzęt nie uchwycił.
Ja co do swoich zdjęć mam różnie-kiedy uważam że aparat się spisał to zostawiam takie jakie były (jak np.dzisiaj), lecz kiedy uznam, że nie są w 100% takie jakie miały być warto poprawić kilka rzeczy ;)
Oto co może dać nienastawiony (bądź źle nastawiony) balans bieli w aparacie.


Każde zdjęcie z "układanki" było robione przy innym nastawieniu. Niektóre były na sztuczne światło, niektóre na jeszcze inne okoliczności. Pokazuje to że źle nastawiony balans bieli może dać wrażenie filtru, ale przy konkretnym zdjęciu może to pogorszyć jego efekt. Tak więc polecałabym raczej nie "nawalać" 423905480329858 filtrów na zdjęcie, chociaż to zależy na jakie zdjęcie. Przy niektórych będzie to wyglądało oszałamiająco, lecz przy innych bardzo słabo. ;)

A więc teraz trochę bardziej na luzie-postanowiłam dać wpis z radami technicznymi. Specem nie jestem, ale niektórym może się to przydać :D
Tak więc jak już większość zauważyła na powyższej "układance" Mona ma wreszcie nowego wiga!
YAY!
Bardzo dziękujemy za niego Persephone <3
Dużo osób, a wręcz masa odkąd napisałam o tym na facebooku zaczęła się do mnie dobijać drzwiami i oknami z prośbą (a raczej żądaniem) "POKAŻPOKAŻPOKAŻPOKAŻ". Ludzie jarali się bardziej ode mnie. Ludzie... ;_;
Moim zdaniem Monka nabrała dzięki wigowi trochę charakteru. :D Nabierze jeszcze więcej kiedy przyjdą chipy. Nie mogę się wręcz doczekać!
Tak więc jeszcze raz pokażę wam moją ślicznotę i lecę odrabiać lekcje z czwartku i piątku. Do tego w poniedziałek też mnie nie będzie...ehh, życie.
Do następnego wpisu!
PS. Nadal oczekujemy chętnych na meet poznański, o którym informacje znajdziecie w poprzednim wpisie :)

6 komentarzy:

 1. ojezujezu, jaka Mona jest pięęękna w tym wigu <3 *-*

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku, cudnie wygląda *-* Na meecie muszę ją wymacać xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże śliczna ! :3
  Jak mówiłam w tamtym poście -
  bardzo bym chciała jechać nawet z Sarą XD
  Strasznie daleko mam :c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O której jest ten meet ? , może ubłagam mamę XD

   Usuń
  2. Prawdopodobnie o 12:00/13:00 :D lepiej byc o 12:00 i czekac na innych niz sie spoznic XD

   Usuń
 4. Pasuje jej ten wig :) i świetna bluza :D

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś zostaw po sobie ślad! Z góry dziękuję, z reguły staram się odwdzięczać :)
Prosiłabym jednak aby komentować z zachowaniem kultury. To na prawdę motywuje, każda rada, każda krytyka, jak i miłe słowo. Bardzo cenię sobie szczere opinie ♥